Portobello Cadısı - Paulo Coelho

Hiç kimse ışığı yakıp onu gizli yere, yahut da kilenin altına komaz, fakat girenler aydınlığı görsünler diye şamdana kor. LUKA 11:33
**
Anlattıklarını kayda alırken, hiçbir şeyin kesin olmadığını, her birinin nasıl algıladığına bağlı olduğunu gördüm. Kim olduğumuzu anlamanın en iyi yolu, çoğu zaman başkalarının bizi nasıl gördüğünü öğrenmektir. Bu, başkalarının bizden yapmamızı beklediklerini yapmamız gerektiği anlamına gelmez; ama kendimizi daha iyi anlamamıza yardımcı olur.
**
Sana anlattıklarıma bakarak belki de hayatta çok acı çektiğimi düşünüyorsundur, ama öyle değil. Kaldı ki ben oradaydım. Beni bütün yıkımlara karşı “korumak” isteyen bir sürü erkek tanıdım. Unuttukları bir şey vardı: Eski Yunan’dan bu yana, savaşlara katılan insanlar ya çarpışarak ölmüşler ya da belki yaralarına karşın, belki yaraları sayesinde güçlenerek geri dönmüşlerdir. Böylesi daha iyi: Doğdum doğalı bir savaş alanında yaşadım ve hâlâ hayattayım, kimsenin beni korumasına ihtiyacım yok.
**
Ona hattatların felsefesini de aktarmaya çalıştım.
“bu yazıları yazdığın kalem yalnızca bir araç Bilinci yoktur, onu elinde tutanın arzularına boyun eğer. Bu açıdan “hayat” dediğimiz şeye çok benzer. Bu dünyada birçok insan bir rolü oynar, kendilerini yönlendiren bir Görünmez El olduğunun farkında değildirler. Şu anda, ruhunun bütün meramı senin ellerinde, harfleri yazdığın kalemde. Bunun ne kadar önemli olduğunu anlamaya çalış.”
**
Bütün fırtınalar yıkım getirir, ama yağmurla birlikte hem tarlalar sulanır, hem de gökyüzünden bilgelik yağar. Bütün fırtınalar gelir geçer. Ne kadar şiddetliyse o kadar kısa sürer.
**
“Işık değişkendir, rüzgâr onu söndürür, şimşek yakar, hiçbir zaman güneş gibi durduğu yerde parlamak, ama yine de uğrunda savaşmaya değer.”
**
“daha çok şey öğreneceksin; bugünlerde hepimiz evlere, şehirlere tıkılmış durumdayız, işimizden başka bir şey görmez olduk, ama senin kanında kervanların, göçebelerin, Yüce Ana’nın varlığımızı sürdürmemiz için önümüze koyduğu öğretilerin zamanı var. Öğren, ama öğrenirken her zaman yanında başkaları da olsun. Yalnız başına arama, çünkü yanlış bir adım attığında yanında sana doğru yolu gösterecek kimseyi bulamazsın”
**
“her şeyin var, üstelik bütün bunları savaşarak elde ettin. Şimdi şu gözyaşlarına bak. Yüzüne, yüzündeki şu acıya bak. Aynadaki kadına bak, ama bu sefer gülme, anlamaya çalış.”
**
“Bildiğin her şeyi öğretecek misin bana?”
“Hayır, bilmediğim her şeyi anlatacağım. Seninle kurduğum bağlantı içinde öğreneceğim; bunu seninle ilk karşılaştığımızda da söylemiştim, şimdi de söylüyorum. Öğrenmem gerekeni öğrenir öğrenmez, yollarımızı ayıracağız.”
Portobello Cadısı – Paulo Coelho

1 Comment:

Adsız said...

talked about most people payback their financial products by the due date not to mention without having fees and penalties
A number one unsecured debt charitable trust is attempting the quantity of individuals embracing individuals designed for help around cash advance money owed that will double the following. arrears nonprofit charities suggests round manipulate typically the temporarily, huge attention funds this holiday season. The charity suggests three years in the past the sheer numbers of clients using them appeared to be minor.
kredyt na dowód lublin
kredyty bez bik
http://szybkapozyczkaonline.com.pl
pożyczka bez bik opole
pożyczki prywatne

http://pozyczkanadowod24.net.pl
http://kredytybezbiku.biz.pl
http://pozyczki-prwatne.com.pl

hit counter
web statistics
 
GÜLÜMSE - by Templates Novo Blogger