Bir kaç anıdan sona (bana) kalan..Kapıyı kapadı yavaşça..Sırtını kapıya dayayıp mırıldandı birkaç kez..“iyiyim ben iyiyim”
Yüzümdeki bu soğuk ifadeden anlamamıştır, içimdekini.

Kimi gün söz anlamını yitirir. Dediklerin ve duyulan aynı değildir. Kelimeler uçuşur hava da, sen birini kaparsın..o diğerini.
“dost” dersin..”arkadaş” dersin. Dersin de, senin içtenliğinin yansıdığı yerdeki, aksi nedir?

Kalın tuğlalarla çevirirsin kendini, örersin etrafını kalın duvarlarla.
Bir gün küçük bir çatlaktan sızar güneş gibi..Dersin ki, “hoş geldin”..Üzerine sinen dost kokunu içine çeker, seni kandırır bal gibi..kanarsın. Sakınmazsın sözünü, sakınmazsın..Öyle bir sona varır ki, kelimeler. Kalakalırsın, öfke ve kırgınlıkla..

Ağacın en yüksek dalında, bir yaprak vardır. Sense bir adım aşağısında…Seslense yüksekteki yaprak duymaz, sana seslenir..”duruşu, özü, sözü güzel yaprak..” Ağacı anlatırsın, kuşu, minik böcekleri…yaşadığın ne varsa. En yüksekteki yaprağı bile. Dinler…Haber alır ya, ulaşamadığından keyiflenir..Hissedersin. Duyulan his nedir ??

Ve bir çiçektir günle çalan kapını..Çiçeksin, çiçektir. Kimi gün o ışık verir sızlanan yüreğine..kimi gün sen. Yüklerinizi bölüşürsünüz. Bölüşürsünüz de, gözler kaçmaya başlarsa ürkek ürkek..dil tutulursa, laf söylenmez olursa. Hissedersin. Hissedersin de duyulan his nedir??

Kapıyı kapatır kadın, buruk bir gülüş dudaklarında…”hoşça kal” der. Ve demelidir..

vv.4/10/2008

Not: Kalemin ucuna gelmişti artık, yazılmalıydı. Akıp gitsin diye...başka hiçbir anlamı yok. Bu kadar.

11 Comments:

evoironi said...

akıp gitti (mi) yazılarla..
:):(

vili said...

Evo & öyle diyelim..

beenmaya said...

kalemin ucuna gelenler akıp gider de bazen kolayca dilinin ucuna gelenler, hele içindekiler işta onlar bu kadar kolay terk etmez seni, edemez, ettirmezsin...

IHLAMUR said...

MT ile buluştuk yine. Sayende...

Çok teşekkür ederim.

Sevgilerimle

Adsız said...

Ben bluenotes vili. ahmet karakayan olarak milliyet bloğa yazıyorum. Çok güzel sorunsuz. Gel bir dolaş belki seversin. Davetlim ol. Beklerim. Kendine iyi bak. Daha sonra tekrar uğrayıp yazılarını okuyacağım.

Gathering said...

''Öyle bir sona varır ki, kelimeler. Kalakalırsın, öfke ve kırgınlıkla..''


Ve belki de, o öylece kaldığın yerde bırakırsın herşeyi... Kabullenerek... Ya da yok sayarak...

Sevgimle...

vili said...

maya & hepsi beni, ben yapanlar diye kabullendim.

Ihlamur & sevindim :)ve gerçekten bir dost-arkadaşa idi satırlar.

Bluenotes & Bulabilirsem okuycam :)

gathering & güzel satırlar için teşekkürler..

Adsız said...

Kelimeler kifayetsiz kalır yine de...Ve bundan olsa gerek yine de tamamını akıtamazsın içindekilerin...Hep sana kalır..Belki de böylesi daha iyidir...Sevgiler...

vili said...

Hande & bazen de taşar istemeden..böyle.

Hiçkimse said...

Güzel,sofistike ve yumuşak bir kalemin ve/veya klavyen var,tebrik ederim gerçekten. İnsan okurken ilginç bir dinginliğin içine girip, ruhunun en alt huzmelerine kadar erişebiliyor. Yinede arada sırada daha "eğlencelik" şeylerde yazabilirsin, iyi olabilir :)

vili said...

hiçkimse :) yorum için teşekkürler..ama "eğlencelik" olarak yazan pek çok blog var. Bahsettiğin o iç dinginliği için beklerim yine de :)

hit counter
web statistics
 
GÜLÜMSE - by Templates Novo Blogger